Dlaczego jesteśmy Fat?

  • Impregnowane lite drewno
  • Wypasieni w niskich cenach
  • Bezpłatna wysyłka

Informacje o drewnie

Właściwości

Impregnowane drewno FATMOOSE z sosny i świerku pochodzi z naturalnych i zrównoważonych upraw i zapewnia wyjątkową trwałość w zastosowaniu na zewnątrz. Nadaje naszym produktom solidne podstawy, które zapewniają wesołą i bezpieczną zabawę.

Drewno jest produktem naturalnym i żadne drzewo nie jest takie samo. Dlatego małe pęknięcia i sęki są całkowicie normalne. Zgodnie z normą DIN 4074 statyka drewna nie jest podatna na pęknięcia mniejsze niż jedna czwarta długości lub grubości belki - wręcz przeciwnie, pokazuje nawet, że drewno nadal pracuje!

W przypadku przechowywania w szczególnie wilgotnych lub suchych warunkach drewno może nieznacznie się rozciągnąć lub skurczyć. To jest nie tylko nieszkodliwe, ale też dobre, ponieważ drewno w taki dobry sposób reaguje na wpływ czynników atmosferycznych i środowiskowych.

Jeżeli produkt FATMOOSE ma niewielkie białe lub zielonkawe przebarwienia, nie jest to powód do niepokoju. Może zdarzyć się, że sól z drewna lub środka impregnującego gromadzi się i wystąpi na powierzchni. Plamy te można zignorować. Jeśli jednak będą Tobie przeszkadzały, można w tych miejscach nieco zeszlifować.

Impregnowanie

Nasze drewno zapewnia wieloletnią radość z zabawy i aby to móc zagwarantować, konserwujemy je. W tym celu impregnujemy je podczas procesu ciśnieniowego. W tym przypadku w drewno wtłaczane są pod wysokim ciśnieniem sole ochronne. Skutkuje to długotrwałą ochroną drewna przed insektami, grzybami, zgnilizną oraz przed skutkami stałego kontaktu z ziemią i wodą.

Generalnie wilgoć nie jest powodem do zmartwienia: z doświadczenia wynika, że może trochę potrwać, zanim wilgoć powstająca podczas procesu impregnowania całkowicie wyparuje z drewna. Z tego względu rozpakuj je po dostarczeniu i pozostw na co najmniej dwa dni do wyschnięcia. Należy wywiercić otwory przed wkręceniem wkrętów. Zminimalizuje to ryzyko uszkodzenia stopu wkrętów.

Pielęgnacja i kreatywność

Nie ma potrzeby dodatkowo lazurować lub lakierować naszego drewna. Dzięki odpornej na działanie wody impregnacji ciśnieniowej jest ono zabezpieczone w najlepszy sposób przed działaniem wody i pogody. Jeśli nadal chcesz szkliwa ochronnego, możesz oczywiście potraktować drewno specjalną trwałą farbą ochronną lub szkliwem, które jest certyfikowane zgodnie z DIN EN 71 część 3. Szkliwa te są nieszkodliwe dla dzieci i środowiska.

Jeśli chcesz odświeżyć lub zmienić swój plac zabaw, można to zrobić! Aby zachować gwarancję, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie: Należy stosować wyłącznie powłoki ochronne otwierające pory drewna i środki chroniące trwałość drewna, które posiadają certyfikat zgodny z normą DIN EN 71 część 3. Farby te są nieszkodliwe dla Twojego dziecka i zostały sprawdzone pod kątem przydatności zastosowania dla dzieci.
Wskazówka: Przed malowaniem wyszlifuj drewno papierem ściernym. Na szorstkiej powierzchni farby nie tylko ma lepszą przyczepność, ale dzięki temu usuniesz także zanieczyszczenia na drewnianej powierzchni.

Wskazówki

Ze względu na ciśnieniową impregnację naszego drewna i ciągłą pracę drewna może się zdarzyć, że w niektórych miejscach pojawią się ślady soli. Ślady te można po prostu zeszlifować albo po prostu zostawić, jeśli to nie przeszkadza.

Jeśli drewno będzie wilgotne lub było długo przechowywane, może się zdarzyć, że zmieni się jego objętość. Aby tego uniknąć, należy je wysuszyć i nie przechowywać zbyt długo. Ponadto nie chcesz przecież, aby Twoje dzieci zbyt długo czekały na swój nowiutki plac zabaw FATMOOSE, prawda?