Dlaczego jesteśmy Fat?

  • Impregnowane lite drewno
  • Wypasieni w niskich cenach
  • Bezpłatna wysyłka

Informacje dotyczące kategorii FATMOOSE

Informacje ogólne

Ponieważ prowadzimy nasz biznes tylko online, sprzedajemy produkty wyłącznie przez Internet. W naszym katalogu sklepów znajdą Państwo listę wszystkich platform sprzedażowych, na których — oprócz naszego sklepu internetowego — również dostępne są nasze produkty. Nasza porada: zapraszamy do zaglądania często na naszą stronę w mediach społecznościowych. Regularnie zaskakujemy naszych klientów świetnymi akcjami rabatowymi!

Ponieważ leży nam na sercu dobro środowiska, nie używamy katalogów papierowych. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wszystko, czego potrzeba, aby stworzyć idealne miejsce do zabawy dla Twoich dzieci.

Salon wystawowy nie jest obecnie planowany. Jeśli jednak będziesz przejeżdżać w pobliżu, zapraszamy. Zobaczysz różne place zabaw ustawione na terenie naszego zakładu. Możesz także spojrzeć na naszą stronę z Inspiration na temat naszych placów zabaw.

Wszystkie nasze place zabaw są przeznaczone tylko do użytku prywatnego

Ponieważ przepisy mogą się różnic nie tylko na szczeblu miedzynarodowym, ale również regionalnym, polecamy uzyskać informacje dotyczącą aktualnych przepisów w lokalnym inspektoracie budowlanym.

Utylizacja

Po demontażu zwróć uwagę na prawidłową utylizację. W swoim urzędzie miasta lub gminy dowiesz się, gdzie możesz zutylizować impregnowane drewno.

Konserwacja

Jak każdy przedmiot użytkowy, na naszych placach zabaw również mogą powstawać ślady użytkowania. Dlatego zalecamy regularne sprawdzanie urządzeń do zabawy pod kątem wytrzymałości śrub, desek oraz akcesoriów.
Więcej wskazówek i informacji dotyczących konserwacji można znaleźć w instrukcji montażu placu zabaw.

Place zabaw, domki i akcesoria

Spokojnie rozejrzyj się w naszym sklepie internetowym. Oferowane tam akcesoria można bez problemu zamontować na każdym placu zabaw. Poszczególnych modułów rozszerzeniowych do placów zabaw nie można obecnie zamówić osobno (dodatkowo).

Na pewno kotwy do zabetonowania w podłożu. Są one niezbędne do zapewnienia stabilności i bezpieczeństwa placu zabaw lub huśtawki. Na stronie danego produktu znajdziesz zalecane przez nas kotwy.

W FATMOOSE znajdziesz place zabaw i domki o różnych wysokościach podestu. To, który plac zabaw będzie idealny dla Ciebie, zależy zawsze od Twoich wymagań i życzeń. Czy Twój ogród jest raczej mały, a dzieci dopiero zaczynają się wspinać i huśtać? Jeśli tak, prawdopodobnie wystarczy plac zabaw z niskimi podestami i małymi zjeżdżalniami. Duże place zabaw z modułami rozszerzeniowymi nadają się świetnie dla starszych dzieci – i do dłuższej wspaniałej zabawy.

Ostatnie zdjęcie w galerii na stronie danego produktu zawiera informacje o długości, wysokości i szerokości artykułu.

Kierownice, lunety itd. można zamontować na każdym placu zabaw w miejscu, gdzie Twoim zdaniem będą najlepiej pasowały. Zjeżdżalnie muszą oczywiście pasować do podestu Twojego placu zabaw.

Zasadniczo nie ma żadnych wymogów dotyczących liczby bawiących się dzieci. Należy jednak pamiętać, że poszczególne podesty mają maksymalną nośność 100 kg. Maksymalne obciążenie elementów takich jak huśtawka, zjeżdżalnia itd. wynosi 50 kg.

Stosujemy następujące wartości orientacyjne: nasze belki huśtawek/belki poprzeczne mają maksymalną nośność 100 kg, nasze standardowe siedziska do huśtawek dla dzieci - 50 kg. Granica obciążenia poszczególnych podestów to 100 kg.

Ponieważ produkty FATMOOSE są przeznaczone wyłącznie do użytku prywatnego, nie ma ustawowego obowiązku stosowania mat bezpieczeństwa. Jeśli jednak plac zabaw stoi na twardym podłożu, np. kamiennym, zalecamy zabezpieczyć podłoże matami.

Huśtawki i piaskownice

Zasadniczo jest to oczywiście możliwe. Jednak gałąź musi być wytrzymała i nie mieć rozgałęzień, które mogłyby stwarzać zagrożenie dla dzieci podczas huśtania. Nasze okrągłe obejmy do huśtawek doskonale nadają się do tego celu. Musisz jednak pamiętać, że montaż na innych przedmiotach wykonujesz na własną odpowiedzialność.

Tak jak w przypadku naszych placów zabaw, również słupki huśtawki muszą zostać zamocowane kotwami zabetonowanymi w podłożu. Na stronie danego produktu znajdziesz zalecane przez nas kotwy.

Z reguły zalecamy ustawienie huśtawki w bezpiecznej odległości dwóch metrów od innych dużych przedmiotów lub przeszkód.

Stosujemy następujące wartości orientacyjne: nasze belki huśtawek/belki poprzeczne mają maksymalną nośność 100 kg, nasze standardowe siedziska do huśtawek dla dzieci - 50 kg.

W FATMOOSE nie sprzedajemy piasku. Wysokiej jakości piasek do swojej piaskownicy znajdziesz jednak w dobrze zaopatrzonym sklepie z materiałami budowlanymi.

Małe szczeliny między deskami lub między pokrywą a piaskownicą zapobiegają powstawaniu pleśni z powodu gromadzenia się wilgoci.

Nasze drewno jest impregnowane ciśnieniowo. Podczas tego procesu środek impregnujący jest wciskany w drewno pod wysokim ciśnieniem. Proces ten chroni drewno nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, ale również przed organizmami, których rozwój mógłby zniszczyć drewno.
Można samodzielnie aktywnie zapobiec pleśni, odpakowując drewniane elementy od razu po ich otrzymaniu i przechowując je w suchym miejscu aż do montażu (ale co najmniej przez 2 dni).