Dlaczego jesteśmy Fat?

 • Impregnowane lite drewno
 • Wypasieni w niskich cenach
 • Bezpłatna wysyłka

Budowa i bezpieczeństwo

Instrukcja montażu i realizacja

Instrukcję montażu dostarczymy wraz z zamówieniem, w dołączonym woreczku ze śrubami. Jeśli jednak wbrew oczekiwaniom nie jest ona zawarta, zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta za pośrednictwem formularza kontaktowego. Jak najszybciej wyślemy Państwu instrukcje.

Doświadczenie pokazuje, że z czyjąś pomocą i przy użyciu szczegółowej instrukcji montaż można przeprowadzić bardzo szybko. W zależności od Państwa zdolności majsterkowania oraz od przygotowania wszystkich narzędzi nasze najmniejsze place zabaw wymagają około 6-8 godzin pracy bez betonowania. Do największego placu zabaw zalecamy zaangażowanie dwóch pomocników. Taki plac zabaw powinien być gotowy po 10-12 godzinach pracy. A skoro mają Państwo już ze sobą znajomych, po zakończeniu pracy mogą zostać na powitanie nowego placu zabaw.

Deski i słupki są przycięte na gotowo i wystarczy tylko zeszlifować krawędzie, aby uniknąć drzazg. Niezbędne wkręty wraz z zaślepkami są dołączone do dostawy. Do montażu potrzebne są następujące narzędzia:


Wkrętarka

Poziomica

Gumowy młotek

Kątownik

Zestaw kluczy nasadowych
 

Wskazówki: Podczas mocowania dostarczonych wkrętów należy użyć właściwego rozmiaru bitu, aby zapobiec przedwczesnemu rdzewieniu i uszkodzeniom.
Proszę wywiercić otwory przed wkręceniem wkrętów. Zminimalizuje to ryzyko uszkodzenia stopu wkrętów.

Zanim skontaktujesz się z serwisem montażowym upewnij się, że dostarczone zamówienie jest kompletne i bez wad. To zaoszczędzi Tobie wysiłek, czas i pieniądze a Twoi pomocnicy będą mogli spokojnie iść do pracy.

Główne elementy - kadłub placu zabaw - należy zbudować dokładnie jak opisano w instrukcji montażu. Wszelkie zmiany w tej konstrukcji odbywają się na własne ryzyko i mogą spowodować nie tylko utratę gwarancji, ale także zagrozić bezpieczeństwu Twoich dzieci. W przypadku wielu placów zabaw istnieje możliwość budowy w lustrzynanym odbiciu. Oznacza to, że pozycja akcesoriów jak zjeżdżalnia czy ścianka do wspinaczki mogą zostać zamienione. Jeśli nie jesteś pewien, czy dotyczy to Twojego placu zabaw, nasz dział obsługi klienta chętnie pomoże.

W przypadku zjeżdżalni falistej z podłączeniem wody do montażu potrzebne jest wiertło o średnicy 4 mm i minimalnej długości 5 cm. Ponadto potrzebny będzie drobny papier ścierny w celu zeszlifowania nadmiaru po wierceniu powstałego na wierzchniej stronie zjeżdżalni. W celu podłączenia niezbędny będzie półcalowy wąż oraz opaska zaciskowa do zabezpieczenia.
Uwaga: Należy zwrócić uwagę, że tylko nasze zjeżdzalnie faliste 175 cm, 220 cm i 300 cm wyposażone są w przyłącze do wody.

Z tyłu zjeżdżalni znajduje się przyrząd, który wskazuje miejsce podłączenia wody. Wiertarkę należy prowadzić od dołu przez rurkę i w ten sposób rozpocząć nawiercanie otworu. Powstające w ten sposób krawędzie można usunąć nakładając końcówkę wiertła. Pozostałe wióry można ostrożnie zetrzeć delikatnym papierem ściernym.
Wskazówka: podczas szlifowania nie należy używać zbyt dużego nacisku, aby uniknąć powstawania rys na zjeżdżalni. Następnie należy przykręcić półcalowy wąż do rurki przyłączeniowej i zamocować go przy pomocy opaski zaciskowej. I już można rozpocząć wodne zabawy!

Podłoże i mocowanie

Plac zabaw FATMOOSE należy najlepiej zbudować na równej powierzchni. Powierzchnia trawiasta lub piaszczysta z odpowiednią ilością miejsca wokół są w tym celu adekwatne. W przypadku twardego podłoża zalecane jest wyłożenie mat chroniących w razie upadku.

Nawet jeśli Twój plac zabaw zdaje się być stabilny i bezpieczny: aby zapewnić bezpieczeństwo Twoim dzieciom zalecamy, aby każdy plac zabaw zakotwiczyć do podłoża. Dzięki zakotwiczeniu jeszcze bardziej podniesiesz stabilność placu zabaw lub huśtawki! Wszystkie kotwy przykręcone są do słupków ścianki wspinaczkowej i w zależności od wybranego rodzaju kotwy - nie są widoczne z zewnątrz. Ogólnie zalecamy zakotwiczenie w podłożu każdego słupka placu zabaw prowadzącego do podłoża. Drabinki i ścianki wspinaczkowe należy także zamocować 2 kotwami.

Wskazówka:
nasze kotwy kątowe nadają się idealnie do każdego placu zabaw

Kotwy należy zamówić dodatkowo do Twojego placu zabaw. Oberzyj stronę internetową Twojego produktu: tam podajemy informacje dotyczące rodzaju i ilości kotw, które zalecamy do Twojego placu zabaw.

 •  
  SolidRoot
  Kotwa kątowa
  SimpleRoot
  Kotwa gruntowa
  QuickRoot
  Kotwa gruntowa
 •  
  Kotwa kątowar
  Kotwa gruntowa
  Kotwa gruntowa
 • Belki kwadratowe i drabinki pochyłe
 • Nadaje się do słupki huśtawki?
   
 • Luźna lub piaszczysta ziemia
  Proszę zawsze zabetonować
 • Twarde lub podłoże kamieniste?
  Ustawienie w betonie opcjonalne, ale zalecane
   
 • Wskazówki do montażu
  Prosty montaż*
  Kotwa do zabetonowania
  Prosty montaż*
  Kotwa do zabetonowania
  Prosty montaż
  Kotwa do wkręcenia lub zabetonowania
 • Stabilność
  Wyjątkowo stabilne i maksymalne bezpieczeństwo
  (Premium)
  Bardzo stabilny i bezpieczny
  (Premium)
  Stabilny i bezpieczny<
  (Standard)

*Zalecenie: Do zamocowania po wewnętrznej stronie, Kotwa niewidoczna z zewnątrz

Wbetonowanie

Odstęp bezpieczeństwa i ochrona przed upadkiem

Przeszkody, takie jak drzewa, żywopłoty lub mury przeszkadzają nie tylko podczas zabawy, ale stwarzają także duże ryzyko obrażeń. Dlatego zalecamy zastosowanie odstępu bezpieczeństwa minimum 2 metrów wokół całego placu zabaw, aby zagwarantować niczym niezakłóconą radość z zabawy. Każdorazowo punktem odniesienia powinien być najdalej wysunięty punkt lub słupek placu zabaw lub huśtawki.

Aby zredukować ryzyko obrażeń zalecamy wyłożenie mat ochronnych. Nasze maty ochronne mają wymiary 50x50 cm. Zalecamy ułożenie minimum

  • 2 sztuki na każdą zjeżdżalnię
  • 4 sztuki na każdą ściankę wspinaczkową lub drabinkę
  • 4 sztuki pod każdą liną wspinaczkową lub siecią do wspinaczki
  • 4 sztuki pod każdą drabinką linową
  • 6 sztuk pod każdym siedziskiem huśtawki

 • SurfSwing: 4 dodatkowe sztuki
 • TowerSwing: 12 dodatkowych sztuk

Serwis montażowy

Aktualnie nasz serwis montażowy FATMOOSE dostępny jest w Niemczech, Belgii i Holandii (z wyłączeniem wysp).

Zapytaj po prostu wśród przyjaciół lub znajomych. Może znajdzie się pośród Was utalentowany majsterkowicz. Oczywiście możesz popytać także u zaufanego ogrodnika. Zazwyczaj oferują oni usługi montażowe zabawek ogrodowych.